Hosting i Domena są niezbędne by mieć własna stronę internetową lub bloga.

1. HOSTING – czyli miejsce na serwerze gdzie będzie przechowywana twoja strona internetowa bądź blog . Sam korzystam z firmy hostingowej w LH i jej usługi serdecznie polecam gdyż nigdy się na nich nie zawiodłem.

Możesz równie dobrze wykupić hosting w takich firmach jak home.pl, nazwa.pl czy OVH.

Rejestracja i utrzymanie hostingu jest płatne. W zależności od firmy jest to w formie abonamentu rocznego lub miesięcznego.

Nie polecam darmowych hostingów dlatego, że działanie i jakość takich usług jest tragicznie niska i pozostawia wiele do życzenia.

TaniaStrona.info jest obsługiwana i poleca Hosting w LH.pl.

2. DOMENA Domena internetowa to nic innego jak nazwa twojej strony WWW która będzie występowała w Internecie. Najczęściej domena jest nierozerwalnie związana z nazwą firmy lub marką produktu firmy, ale może być dowolnym wybranym słowem.

Rejestracja i utrzymanie domeny jest płatne. Rozliczenie i płatność następuje raz na rok. Ważne by nie zapomnieć o opłacie za domenę w przeciwnym razie może ona być zdezaktywowana i przejęta na przykład przez konkurencję.

Obecnie mile widziane jest również dokupienie do domeny certyfikatu bezpieczeństwa SSL. Certyfikat ten jest narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. W LH jest również darmowa opcja certyfikatu SSL.

Posiadasz domenę i hosting? Zatem możemy przejść do tworzenia dla Ciebie nowej strony WWW bądź bloga. Pamiętaj aby uprzednio przygotować wszystkie materiały na nową stronę (teksty, obrazki) a wytyczne do jej wykonania napisz w punktach (to bardzo ułatwi mi pracę i przyspieszy realizację zlecenia) – Zapraszam do kontaktu

Call Now ButtonZadzwoń